diumenge, 1 de març del 2009

EL VILANOVA S'APROFITA DE LA
FALTA D'ENCERT ESPANYOLISTA










RCD Espanyol B: 1 – CF Vilanova: 1

El filial es deixa dos punts en el camí
El RCD Espanyol B, ha empatat a un gol amb el CF Vilanova, en un encontre en el que ha dominat, ha jugat millor que el seu rival, i ha tingut més i millors ocasions de gol amb l’1-0, però ha perdonat i ho ha acabat pagant en el temps en que s’ha quedat amb inferioritat numèrica per expulsió de Víctor Ruiz.

Es posava de cara...

I això que l’encontre es posava de cara, al marcar Didac Vila en el minut dos de joc una falta llençada des de la banda lateral dreta de l’atac espanyolista es rematada per Didac i l’esfèrica en mig d’un munt de cames acaba entrant dins.

L’Espanyol B ha pogut incrementar el compte amb una jugada en la que un defensor ha evitat mals majors per el conjunt del Garraf.

L’Espanyol B entrava per banda dreta amb arribades de Guillem Creus: Una, no ha trobat rematador després d’una molt bona centrada, i l’altre, minuts després, ha estat rematada per Marc Pedraza pentinant l’esfèrica, i ha sortit un pèl massa creuada.

Ocasions per sentenciar

Javi López li ha robat la cartera al seu adversari, s’ha marxat per l’esquerra fins obrir-se buscant angle, i el seu xut ha acabat estavellant-se a la base del pal dret de la porteria de Mario.

Tan sols un minut després, (34’), una passada llarga es pentinada per Pedraza suaument al pal contrari, i la pilota es perd lliscant el pal pal dret de la porteria visitant.

Per contra, els visitants ho han intentat amb el llançament d’un servei de falta a càrrec de Jarabo que ha sortit molt desviada per sobre la porta de Víctor.

En el segon temps, la jugada clau; l’expulsió de Víctor Ruiz
Víctor Ibáñez s’ha lluït en una magistral intervenció rebutjant a còrner en un col·locat llançament de Triguero.

La rèplica blanc-i-blau ha tingut com a protagonista a Méndez que ha penetrat per la lateral esquerra centrant a Marc Pedraza, que no pot rematar en primera instància caient-se, i aixecant-se de terra per fi xuta rematant al cos del meta visitant.

Una centrada al segon pal de Juanjo es malbaratada per Coira que remata molt malament i desviat.
Clotet dona entrada a Matamala en el lloc de Méndez. Cinc minuts desprès es produeix la jugada clau: Víctor veu la segona groga i enfila el camí dels vestidors. Es llença la falta amb tanta fortuna pels del Garraf, que la centrada de Jarabo es rematada per Triguero a l’escaire de la porteria espanyolista.

L’Espanyol B desaprofita clares ocasions per desfer l’empat
La primera d’elles ha estat una rematada de Matamala (molt desafortunat cara a porta avui), engaltant un xut alt per sobre el travesser.

L’autor de l’únic gol perico, David Vila, remata de cap a les mans del porter. En el minut 31, l’ocasió del partit: Matamala s’emporta una pilota tot sol, controla en primera instància amb el cap i davant Mario, xuta fort al ninot, en comptes de col·locar l’esfèrica. Mario rebutja com pot i es malbarata una ocasió d’or per marcar.

El propi Matamala tornaria a repetir en altre jugada similar (potser un pèl més difícil, però també molt clara) i de nou el meta Mario (el millor dels visitants) realitza una molt bona intervenció rebutjant el fort tret del davanter espanyolista.

Una jugada molt bona de Didac amb autopassada inclosa i perfecta centrada no troba el rematador desitjat. Javi López ho prova, però el seu remat acaba sortint a còrner rebutjat. Coira després de marxar-se de tres rivals, assisteix a un company que xuta fora desviat.

Encara podia haver estat pitjor si en el temps afegit la rematada de Jarabo, que s’ha marxat creuada s’hagués introduït en la porta espanyolista.
En aquests minuts, els de Clotet ho han intentat més amb el cor que amb el cap, arribant-se a la fi del partit amb el resultat esmentat d’empat a un.

Fitxa tècnica:
RCD Espanyol B: Víctor; Brachi, Didac Vila, Víctor Ruiz, Yago, Juanjo, Guillem Creus, Méndez, Pedraza, Javi Márquez i Javi López.
Substitucions: Coria per Guillem Creus, m. 45; Matamala per Méndez, m. 63; David López per Brachi, m. 71

CF Vilanova: Mario, Sergio, Valldosera, Jarabo, Boira, Cano, Treguero, Bilibio, Edgar, Folgue i Pep
Substitucions: David Ávila i Baraldes per Sergi i Pep, m. 69; Eloi per Cano, m. 83.

Àrbitre: David Medie Jiménez del col·legi de Sabadell. Ha expulsat per dues grogues al central espanyolista Víctor Ruiz (m. 35’ i 67’). Ha mostrat targetes grogues també a Boira, Juanjo, i Triguero.

Gols: 1-0: Didac Vila, m. 2.; 1-1: Triguero, m. 68.

Incidències:
Camp principal de la
Ciutat Esportiva de Sant Adrià.

CLASSIFICACIÓ TERCERA DIVISIÓ

.

CLASSIFICACIÓ

PTS

PJ

PG

PE

PP

GF

GC

1

R.C.D. ESPANYOL "B"

58

27

17

7

3

65

23

2

REUS DEPORTIU

55

27

16

7

4

50

22

3

C.E. L'HOSPITALET

52

27

14

10

3

40

18

4

F.C. SANTBOIÀ

47

27

13

8

6

40

26

5

A.E.C. MANLLEU

45

27

13

6

8

47

32

6

C.E. PREMIÀ

45

27

13

6

8

48

38

7

VILANOVA C.F.

42

27

11

9

7

41

32

8

A.E. PRAT

41

27

12

5

10

37

34

9

C.F. AMPOSTA

38

27

10

8

9

49

42

10

C.E. EUROPA

37

27

10

7

10

34

32

11

POBLA MAFUMET C.F.

36

27

9

9

9

33

41

12

U.E. CORNELLÀ

32

27

8

8

11

33

47

13

U.E. CASSA

31

27

7

10

10

36

42

14

C.D. BLANES

30

27

7

9

11

41

55

15

U.E. RAPITENCA

29

27

7

8

12

27

36

16

C.F. BALAGUER

27

27

7

6

14

33

40

17

U.E. MATARÓ

27

27

6

9

12

30

46

18

U.E. VILAJUÏGA

25

27

6

7

14

30

50

19

PALAMÓS C.F.

23

27

5

8

14

28

49

20

C.D. BANYOLES

13

27

2

7

18

18

55




RESULTATS

RESULTATS

FUTBOL BASE

24 Febrer 1 Març 2009

DATA

LOCAL

VISITANT

PARTIT / CAMP

RES.

24 FEBEspanyol BHamstalds BKAmistós. Ciut.Esp. Sadrià.

2-1

1 MAREspanyol BC.F. Vilanova GeltrúLliga. Ciutat Esp. Sadrià1-1
28 MARC.F. BadalonaJuvenil ALliga. Camp Centenari, Avgda. Navarra0-6
28 FEB

Terrassa FC

Juvenil B

Lliga. Mpal. Can Jofresa, Terrassa.

0-1
1 MAR

C.E. Mercantil

Cadet A

Lliga. Mpal. Gracia, Sabadell0-4
28 FEBCadet BU.E. Sant AndreuLliga. Ciutat Esp. Sadrià2-0
28 FEB

C. Gimnàstic Tarragona

Infantil A

Lliga. Inst. Mpal. Gimnàstic

1-3

28 FEBInfantil BE.F. Gironés-SabatLliga. Ciutat Esp. Sadrià3-2
28 FEB

Aleví A

C.D. Sant Gabriel

Lliga. Ciutat Esp. Sadrià1-0
1 MARAleví BA.E.C. ManlleuLliga. Ciutat Esp. Sadrià0-2
28 FEB

Benjamí A

C. At. Vallès

Lliga. Ciutat Esp. Sadrià20-0
28 FEB

F. P. E. Europa

Benjamí B

Lliga. Mpal. L'Àliga1-3
28 FEBAt. MasnouBenjamí CLliga. Mpal. Ocata (El Masnou)0-7
28 FEBPrebenjamíC.E. Vila OlímpicaLliga.Ciutat Esp. Sadrià10-3
1 MARFemení AReal Sociedad de FútbolSuperlliga. C. E. Sadrià2-0
1 MARFemení B F.C. Barcelona "B"Lliga. Ciutat Esp. Sadrià1-2
28 FEBFemení CU.D. ViladecansLliga. Ciutat Esp. Sadrià5-2
28 FEBC.E. Sabadell FCFem. Juv-CadLliga. Polidep. Arrahona-Merinals, Sabadell0-1
28 FEBE.F. Barberá AndalucíaFem. Inf-Al A Lliga. Can Llobet. (Barberà del V.)0-4
28 FEBFem. Inf-Al B F.C. Levante Las PlanasLliga. Ciutat Esp. Sadrià1-7
.

EXCESSIU RESULTAT
PER UN AFORTUNAT MADRID: (0-2)

RCD Espanyol: 0 – Real Madrid CF: 2


De més a menys.

El RCD Espanyol ha perdut davant el conjunt blanc, en un encontre en el que els de Pochettino ha plantat cara al Madrid, han fet un bon primer temps, però en una jugada aïllada i amb l’infortuni característic d'aquesta temporada, els visitants s’han avançat i l’Espanyol s’ha acabat venint avall amb un segon gol, ja definitiu


Bon primer quart d’hora

Excel·lents els primers quinze minuts on l’Espanyol liderat per un gran Ivan de la Peña, ha dominat i encara que no ha tingut clares ocasions si que ha triangulat bé arribant fins les immediacions de l’àrea de Casillas.

El meta madridista ha tingut que emprar-se a fons en un servei de falta llençada per Luis molt tancada. Una jugada col·lectiva d’atac s’ha resolt amb una rematada alta de Nené per sobre el travesser.

El primer llançament dels blancs ha estat al minut 17, a càrrec de Roben i desviat. El següent, dos minuts després, ha estat aturat per Kameni.

En aquests moments, el domini del joc ja s’inclinava cap el conjunt de Concha Espina. A l’Espanyol li ha faltat molt més punch ofensiu, i a mida que han anat transcorrin els minuts, Ivan de la Peña ha anat perdent pistonada, i l’equip ha minvat en presència ofensiva. Amb tot, es podia donar per més que acceptable el primer temps realitzat pels de Pochettino.

En el segon temps, les coses han anat a pitjor

L’Espanyol ha tingut la seva opció en una rematada de Ivan de la Peña des de la frontal, desprès d’una passada d’esperó de Luis, que Casillas ha respost amb una bona intervenció.

Amb l’excepció d’aquest jugada, poca cosa més a nivell ofensiu en la primera mitja hora del segon temps.

Gol, amb infortuni inclòs

El Madrid que ha dominat la zona ample del camp amb un Lass sensacional, ha donat entrada a Guti per Higuain, sent protagonista aquest, al llençar al minut 67, un lliure directe en la frontal que colpeja en Kameni, en l’escaire, i de rebot acaba introduint-se en la porta del camerunès que no ha pogut fer gaire més. Feia uns minuts que Raul Tamudo en mig d'una ovació de la grada havia sortit per Iván Alonso.

Aquest gol ha enfonsat l’Espanyol. Només quatre minuts, una combinació de l’atac blanc acaba amb una rematada de Raúl, ajustada a la base del pal dret que Kameni no hi pot arribar.

Amb el 0-2, el partit acaba morint. Tot i que l’Espanyol ha continuat intentant-lo, el desencís s’ha apoderat de l’espanyolisme, i la situació anímica producte de la classificació, ha acabat també passant factura davant un Espanyol que podia haver-se ficat en el partit amb un remat a falta de set minuts de Tamudo alt, i en un llançament de Nené buscant l’escaire.

El proper dissabte al Madrigal, l’Espanyol tindrà l’obligació de fer-se amb els tres punts per no despenjar-se més de la zona de salvació. Resten 13 finals i no hi ha treva ni moment pel lament.



Fitxa Tècnica:

RCD Espanyol: Kameni (6), Sergio Sánchez (7), Jarque (7), Nico Pareja (7), David García (7), Moisés (6), Román (4), De la Peña (7), Nené (6), Luis García (4), i Ivan Alonso (4).
Substitucions: Tamudo (5), per Ivan Alonso, m. 62; Coro (4) per Román, m.72; Lola (s.q.) per Moisés, m. 83.

Real Madrid CF: Iker Casillas, Sergio Ramos, Pepe, Cannavaro, Henze, Lass, Sjneider, Robben, Raul, Higuaian i Huntelaar.
Substitucions: Guti per Sjneider, m. 58, Marcelo per Higuain, m. 58, i Saviola per Robben, m. 74.

Àrbitre: Manuel Enrique Mejuto González, del comitè territorial asturià. Ha mostrat targetes grogues a Pepe, m. 5, Snjeider, m. 47, Moisés, m. 64, Raul, m. 87 i David García, m. 89

Gols: 0-1: Guti, m.67; 0-2: Raul, m. 71.

Incidències: Estadi Olímpic de Barcelona. 33.950 espectadors.

dissabte, 28 de febrer del 2009

ARA, AL MADRID...

A Luis se li resisteix el gol. Davant el Madrid, va marcar el darrer.



El RCD Espanyol afronta avui un nou repte en el seu objectiu de mantenir la categoria: El Real Madrid visita l’Olímpic en un encontre que “gràcies” a les televisions donarà començament a partir de les 22:00 hores amb arbitratge de Manuel Enrique Mejuto González.

Mauricio Pochettino va donar ahir la llista de convocats que la composen 19 jugadors: Kameni i Cristian com a porters, Sergio Sánchez, David García, Nico Pareja, Jarque, Torrejón, Chica, Moisés, Román, Nené, Lola, De la Peña, Coro, Rufete, Luis García, Raul Tamudo, Ivan Alonso i Callejón.

Per la seva part, el tècnic del conjunt madridista, Juande Ramos va convocar pel partit d’aquesta nit als següents jugadors: Iker Casillas, Dudek, Sergio Ramos, Pepe, Cannavaro, Michel Salgado, Heinze, Javi García, Diarra, Sneijder, Guti, Robben, Marcelo, Van de Vaart, Raúl, Saviola, Higuain, i Huntelaar.

L’Espanyol ha de intentar continuar amb el millor joc mostrat en els darrers encontres i fer-se amb els tres importants punts en joc, guanyant a la gespa i si és possible també a la grada (bé, això ja ho ha posat ben difícil aquest fenomen de Director General, rebaixant les entrades més barates de 60 a 40 euros per que acudeixi en massa la “merengada” i es doni la imatge del que diu a la pàgina web del club blanc). Una més...

En les darreres confrontacions, l'Espanyol ha guanyat tres dels quatre encontres de lliga en l'Olímpic, (2-1 la darrera temporada i 1-0 les altres dues victòries i en el darrer encontre entre ambdós conjunts - en el Bernabeu - , l'Espanyol va treure un empat , mitjançant els gols de Tamudo i Luis García, que fa una volta sencera que no anota.


divendres, 27 de febrer del 2009

RCD ESPANYOL "B": CF VILANOVA:
SADRIÀ, DIUMENGE A LES 12:00 H.



Amb arbitratge de David Medie Jiménez del col·legi de Sabadell, aquest diumenge al migdia (12:00h.) el RCD Espanyol B té un altre important partit per aconseguir el repte d’acabar el campionat com a líder que li doni certa avantatge important a l’hora d’enfocar les eliminatòries per l’ascens a la Segona Divisió B.

Serà davant el CF Vilanova entrenat per un vell conegut de l’afició espanyolista, Santi Palanca. El conjunt del Garraf, és setè a cinc punts de la quarta posició que dona dret a disputar les eliminatòries d’ascens.

En el conjunt del Vilanova hi milita un altre vell conegut del futbol base espanyolista, David Àvila.

L’Espanyol B, líder de la categoria amb tres punts d’avantatge sobre el seu màxim perseguidor, el Reus, va disputar un encontre amistós aquest dimarts en front el Halmstads BK suec, al que va vèncer per 2-1 amb gols de Javi Márquez, i del jugador fitxat del Castelldefels l’estiu passat que al no tenir lloc en el filial espanyolista va ser cedit al Palamós, (conjunt que va decidir que no continués al mercat d’hivern, retornant-lo a Sadrià).

El darrer precedent de lliga, entre ambdós conjunts a Sadrià, va ser la temporada 2005/06, i va acabar amb triomf espanyolista, i en l’encontre de la primera volta d'aquesta temporada, l’Espanyol B va derrotar contundentment als de Santi Palanca per 0-4.

TORNA LA LLIGA AL FUTBOL 7


Després d’una jornada sense campionat de lliga al futbol 7 perico, torna la competició amb tres dels quatre equips federats, com a líders de les seves respectives classificacions.

El Benjamí “A” de David Fernández que es va enfrontar en un amistós a la Via Férrea de Cornellà, a l’equip local, el va vèncer per 1-4, aquest dissabte a les 15:30 tornarà a la competició de lliga rebent al At. Vallès, cuer del grup primer de Preferent, i al que ja en l’encontre de la primera volta li va endossar el conjunt espanyolista un dur 1-17.

Per la seva part, el Benjamí “B” que va vèncer 3-5 al Cornellà en també amistós disputat dissabte passat a la Via Férrea de la localitat del Baix Llobregat, es desplaçarà al Camp de l’Àliga, per enfrontar-se demà a les 10:15 hores, al conjunt de Gràcia, el CE Europa.

El Benjamí C, de torneig el passat cap de setmana, es desplaçarà al Mpal. d’Ocata a El Masnou, per enfrontar-se a l’equip de CD Masnou, quart a la classificació contra líder. El partit començarà a una hora molt matinera; les 09:00 hores.

Per últim, el Prebenjamí que va disputar dos amistosos a la Ciutat Esportiva, un el dissabte, que va vèncer per 17-2 al Gimnàstic de Manresa amb gols de Kilian i Oriol (4), Joel (3), Adri (2), Alejandro, Ivan,Soto i pròpia porta, i davant el CD Sant Gabriel, diumenge al matí, en el que va perdre el seu primer encontre davant un equip superior en edat, per 2-6 amb gols de Ivan i Adri.




(Imatges del RCDE-Gimnàstic Manresa.)


Dissabte a la Ciutat Esportiva de Sant Adrià, rep la visita del setè classificat, la UE Vila Olímpica a partir de les 16:45 hores.





.BENJAMÍ PREFERENT G. 2on.PTS PJPG PE PP GFGC
1RCD ESPANYOL5519181015315
2FC BARCELONA511917029730
3UD At. GRAMANET 421914056841
4UE SANT ANDREU371912166347
5CD SANT GABRIEL361812064036
6CF MOLLET UE331910365839
7CF BADALONA 311810175040
8FP. SÁNCHEZ LLIBRE26197576162
9C.D. BLANES26188284248
10ESCOLA F. GAVÀ "B" 21186393856
11CD PREMIÀ DALT201962113857
12EC GRANOLLERS181953114159
13UFB JÀBAC i TERRASSA 171952123668
14CE LLIÇA D'AMUNT111925122775
15FC SANT CUGAT ESP. "B"112022164170
16C. At. VALLÈS320101916126


.BENJAMÍ PREFERENT G. 1er. PTS PJPG PE PP GFGC
1UD. CORNELLÀ431913427929
2CE MANRESA391912347347
3GIMNÀSTIC MANRESA381911537946
4RCD ESPANYOL "B"381912256740
5CE MERCANTIL351910547243
6FC SANT CUGAT ESPORT331910365943
7FC BARCELONA "B"321910276560
8ESC. F. GAVÀ23196584451
9UD. At. GRAMANET "B"23186574545
10UE RUBÍ221971115671
11FUND. P. E. EUROPA20195594457
12CF VILANOVA GELTRU19194784757
13UE SANT ANDREU "B"191861114568
14UE CASTELLDEFELS191954103652
15UE SANTS171952122768
16UFB JÀBAC i TERRASSA51912162384


BENJAMÍ 1a. DIVISIÓ 3er. G.PTS PJPG PE PP GFGC
1RCD ESPANYOL "C"5419180114834
2FUND. P. CE JUPITER471915226328
3Pa. BARCELON. ANGUERA451915047943
4CD MASNOU401913158237
5CD MONTGAT371912166648
6FUND. P. E. EUROPA "B"361911356840
7UD At. GRAMANET "C"301910096354
8AE UNIFIC. BADALONA SUD28199196176
9CD SANT GABRIEL "B"28199195953
10FUND. PRIV. ESP. MATARÓ "B"231972104353
11U. At. HORTA231972105967
12CF BADALONA "B"171952123467
13UE LLONGUERAS SANT CRIST141942134085
14UE SANT ANDREU "C"121933133775
15UD CIRERA "B"71921192796
16At. MASNOU419111733106


PREBENJAMÍ. GRUP 3er.PTS PJPG PE PP GFGC
1RCD ESPANYOL451515002169
2UD At. GRAMANET3914130111025
3FUND. P. CE JUPITER311310129318
4CF BADALONA311510148025
5CENTRO EUR. DE TECNOFUTBOL26158256345
6CD SANT GABRIEL23157264569
7CLUB ESP. VILA OLIMPICA "B"22147166253
8UE SANT ANDREU21157087972
9AE UNIFICACIÓ BADALONA SUD18146084356
10TRAJANA P. BARCELONISTA SANT JUST 16135175277
11CE. P. BARCELONISTA. BARCINO15145092977
12CF LLOREDA614201222131
13ARRABAL-CALAF DE GRAMANET315101417121
14AT. POBLE NOU01400148141

dijous, 26 de febrer del 2009

FEMENINS BASE

El juvenil Cadet, al no haver-hi jornada de lliga, va disputar aquest cap de setmana un amistós davant el conjunt del Sta. Eulàlia de Ronsçana, amb resultat d'empat a un gol.

Dissabte es desplaçarà fins Sabadell, per disputar el partit de la propera jornada, al Camp "Polideportivo Arrahona -Merinals. L'encontra donarà inici a les 17:00 hores.


CLASSIFICACIÓ


.FEMENÍ JUVENIL CADET G. 1PTS PJPG PE PP GFGC
1

RCD ESPANYOL

44161420844
2

C.D. SANT GABRIEL

371412111112
3

C.E. MERCANTIL

37151212727
4

C.E. EUROPA

36161132698
5

C. BELLAVISTA MILAN

311510144321
6

C.E. SABADELL C.F.

25148153717
7

C.F. SANTVICENTI

25168174717
8

AD. ESC. F. BASE RIPOLLET

14154292563
9

C. C. E. TIANA

131641111865
10

C.F. ROCAFONDA

101521122371
11

U.D. CIRERA

101631121675
12

C.F. ARENYS DE MAR

71621139100
13

C.F. MONTMELO U.ESP.

31610143107

El conjunt entrenat per Marta Cubí, líder indiscutible del grup primer de la Primera Divisió Infantil-Aleví femenina, s'enfrontarà a l'Escola de Futbol, Barberà Andalucia, en el Mpal. De Can Llobet de la localitat vallesana, dissabte a les 12:30 h.

CLASSIFICACIONS 1a DIV. INFANTIL-ALEVÍ


.FEMENÍ 1a. DIVISIÓ INFANTIL GRUP 1er. PTS PJPG PE PP GFGC
1

R.C.D. ESPANYOL

45151500946
2

P. BLANC BLAVA LA ROCA

3916130310531
3

C.E. SABADELL F.C.

341411127914
4

C.D. SANT GABRIEL

28149145832
5

U.E. SEVA

20166284360
6

C.F. CALDES DE MONTBUI

18155364239
7

C. BELLAVISTA MILAN

15154382871
8

ESC. F. BONAIRE

12133372139
9

ESC. F. BARBERA ANDALUCIA

81422102250
10

ENFAF

61420121692
11

CF. At. RIUDEPERES

41201111690


FEMENÍ INFANTIL 1a. DIVISIÓ, GRUP 2n.PTS PJPG PE PP GFGC
1

C.D. SANT GABRIEL "B"

491716107411
2

C.F. IGUALADA

401713138628
3

C.F. VILANOVA GELTRÚ

391713048226
4

F.C. LEVANTE LAS PLANAS

331710346037
5

C.F. MOLINS DE REI

28178454332
6

FUD. ESP. At. VILAFRANCA

26178274554
7

C.F. REUS DEPORTIU

23167275935
8

C.E. EUROPA

191761106647
9

C.E. ESPARREGUERA

81622122886
10

C.E. SABADELL F.C.

81632113372
11

F.C. SANTBOIÀ

71621131783
12

R.C.D. ESPANYOL "B"

617131322104

Les més petites, les nenes de José Manuel Reina, van tornar a guanyar un encontre, (amistós en aquest cas, al no haver-hi jornada de lliga), davant el Cirera per 2-3 amb gols Nayara, i Nicole en dues ocasions.

Per part espanyolista van jugar: Judith, Aranzazu, Flor, Meritxell, Samantha, Sandra, Ainhoa, Celia, Marta, Kathaysa, Nicole, Ariadna, i Nayara.




S E N T I M E N T P E R I C O . C O M